Kicsi aranyhal (Carassius auratus)


995 Ft  
tájékoztató ár

Az élőlények árai, méretei és készlete folyamatosan változik, e-mailben, vagy telefonon érdeklődjön!

származási hely: Kína
hossz: 10-20 cm
hőmérséklet: 10-25 Celsius

* Tudományos név : Carassius auratus * Magyar név: Aranyhal * Csoport: Pontyfélék * Származás: Ázsia, Kína * Maximális Testhossz: 16-20 cm, de kerti tavakban elérhetik a 35 cm-t is! * Természetes élőhely: Lassú folyású kis patakok, kisebb-nagyobb tavak. * Viselkedés: Békés természeetű halak, ne tartsuk agresszív, territoriális viselkedésű halakkal. * Táplálkozás: Mindenevők, élő és száraz eleségeket fogyasztanak nagy mennyiségben * Szaporítás: Könnyű * Medence: Minimum 150 literes * Halnépesség: 150 literre 6-8 hal; * Dekoráció: Az akvárium aljára tegyünk kimosott sódert, és hideg vízi nővényekkel telepítsük be. Biztosítsunk elég búvóhelyet is kövekből, gyökerekből. * Hőmérséklet: 10-25 °C * pH: 7-8 * Keménység: 5-25NK° Megjegyzés: A közönséges aranyhal teste hosszúkás, lapos. Színük világos narancs, fémes csillogású. Fejük széles, és rövid, farkuk villás. Számtalan szín- és formaváltozatát tenyésztették ki. A fajnak megfelelően nagy akvárium szükséges, lehetőleg nagy alapterületű medencében tartsuk őket. Akváriumukat fedjük le, mert a halak kiugorhatnak. Vízüket erősen szűrjük, és a víz legyen oxigéndús. Semmiképpen sem javaslom a kis gömb akváriumban tartást, ahogy azt sokszor lehet látni filmekben, úgyanis ezek a halak nagyon sokat esznek, ezáltal nagyon sokat is ürítenek, és hamar felboríthatják az akvárium vízének egyensúlyát. Rendszeresen 1-2 hetente cseréljük az akváriumuk vizének 20-30%-át, friss csapvízzel. A közönséges aranyhal nagyon jól bírja hidegebb vizet, de a hirtelen hőmérséklet ingadozás megölheti őket. Az aranyhalak nemcsak hogy jól tarthatók társas akváriumban, hanem nagyon jó tisztítóhalak is: az aljzatról szinte minden ehetőt összeszedegetnek, ezért az aranyhalas medencében nincs szükség más talajon túrkáló halfajra. A hím általában kisebb, teste karcsúbb, a nőstény fölülről nézve sokkal testesebb. Tenyésztése akváriumban is lehetséges. Egy 100 literes medencébe tegyünk ikrarácsot és valamilyen hínárfélét (pl. Elodea densa), majd tegyük ki a kergetőző párt. Elősegíthetjük az ívást, ha a vízhőmérsékletet lassan lecsökkentjük 11 °C-ra, majd lassan elkezdjük fűteni a vizet, amíg az ívás be nem indul. Ezzel utánozni tudjuk a természetes körülményeket - amikor kitavaszodik -, ugyanis az aranyhalak csak ilyenkor párzanak. A magas proteintartalmú táplálék is elősegítheti a párzást. A párzás során a hím odanyomja a nőstényt a növényeknek, miközben mindkét hal egyik oldaláról a másikra forog. Ez stimulálja a nőstényt és kiengedi az ikrákat, amiket a hím megtermékenyít. Az ikrák száma általában ezer fölötti, amik a növény leveleire ragadnak. Mivel az aranyhalak megeszik az ikrákat, ezért a szülőket vegyük ki a medencéből. A kis halak könnyen indíthatók sórákkal vagy ciklopsz naupliusszal. Az adatok a diszhal.info honlapról származnak.


NEHÉZ, NAGY VAGY TÖRÉKENY TERMÉKEK SZÁLLÍTÁSA
A futárral csak egy bizonyos méret alatti csomagok szállítására van lehetőség, ezért nagy vagy nehéz termékeknél (pl. nagy akváriumok, bútorok, stb.) egyedi szállítási ajánlatot adunk. 
Nagyobb termékeink kiszállítását szállítmányozási partnerrel, vagy saját teherautóval oldjuk meg.  Minden rendelés egyedi, úgyhogy előre egyeztetni kell mindenképpen. 
 
CSOMAG ÁTVÉTELE
Amennyiben a csomag átvételekor sérülést, folyadékot vagy bármi rendellenességet tapasztal, a kibontás és az átvétel előtt jegyzőkönyvet kell felvenni a futárral. A sérült termékek cseréjét, csak ebben az esetben tudjuk vállalni, ha a jegyzőkönyv elkészült, és azonnal eljutott hozzánk az információ.